



Elektromos autód gyorsan és kényelmesen szeretnéd tölteni? Akkor használj Te is fali töltőt. Egy jó fali töltő abban segít, hogy a töltés hatékony módon várakozás nélkül jöjjön létre méghozzá akkor amikor az neked a leginkább megfelelő.
Mit tud egy okos Duosida fali töltő:
- töltésmenedzsmentre kész, azaz beállítható, hogy mikor és mennyivel töltse az autó;
- applikációból zárható, hogy illetéktelenek ne tudjanak vele tölteni;
- a töltés indítható mobiltelefonnal vagy RFID kártyával (ISO 14443-3A MIFARE Classic 1k);
- időzíthető, illetve késleltethető a töltés;
- a kijelzőjén mutatja, hogy mennyivel töltünk, mennyi energiát használtunk el, milyen a villamos hálózatunk pillanatnyi állapota, stb.;
- távfelügyeletet alá vonhatóak;
- és még sok más paraktikus és hasznos funkció az elektromos autód vagy flottád töltéséhez, melyekről szívesen adunk felvilágosítást.
Az egyik leggyakoribb és költséghatékony felhasználási mód az otthoni töltés. Családi házaknál nagyon egyszerű mindezt megvalósítani. Pláne, ha egy elektromos hálózattal jól ellátott garázs is a rendelkezésünkre áll. A zavartalan töltéshez társasházak mélygarázsaiban is adottak lehetnek a feltételek, de ilyen esetekben előzetesen a lakóközösséggel is egyeztetni kell.
A fali töltő egy fixen telepített (biztonsági) berendezés, mely a töltőkábel csatlakoztatása után az autó fedélzeti töltőjével kommunikálni fog. Amenniyben minden rendben van és ezt a fali töltő, illetve az autó egymás között jól meg is "beszélte", akkor a töltőkábelt a fali töltő összekapcsolja az otthoni 230 V-os villamos hálózatunkra és az autó máris tölthet.
Jó ha tudjuk, a fali töltők esetében kábeles és kábel nélküli, más néven aljzatos kivitel is rendelkezésre áll. Előbbinél a fali töltő része a kábel, utóbbi esetében pedig az autóhoz használt saját töltőkábelünket használhatjuk, akárcsak az utcai töltőállomásoknál.
Előzetesen mindenképpen ellenőrizni kell a fali töltő által leadható maximális teljesítmény értékét. Ennek ugyanis fedésben célszerű lenni a gépjármű fedélzeti töltőjével. Ez jelentős mértékben befolyásolja a töltés sebességét.
A töltőkábel hosszát is célszerű előzetesen ellenőrizni. Rengeteg bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat, hogyha nem esünk bele a rövid kábel választásának a hibájába.
Az elektromos autó otthoni töltésének előkészületei során a villamos hálózat állapota fontos szerepet játszik. Amennyiben az otthoni hálózatunk elavult, akkor célszerű előzetesen villamosságban is jártas szakemberrel egyeztetni.
A Duosida Charge után újabb applikáció került kiadásra a fali töltőkhöz, mely a DS Charge nevet kapta. Ezzel egy magasabb fokú funkcionalitás került bevezetésre, mely segítségével például:
- felhasználói szinten követhető minden töltés (felhasznált energia, töltés hossza, stb.),
- időpontra foglalhatók (nap, óra, perc pontosan)
- korlátozható a kivehető energia mennyisége,
- idő zárral ideiglenesen is feloldható az egyébként privát használat miatt csak jogosultaknak használható töltő,
- csoportosítva is menedzselhetők töltőink,
- s mindezeket távolról állíthatjuk be a mobilunkról.
Kérdés: A megajánlott Duosida eszköz részére milyen túlfeszültségvédelmet kell kialakítani az elosztóban?
Válasz: Az eszköz túl- vagy alacsony feszültség esetén a kimenetét lekapcsolja. Ezeket az értékeket WIFI-s változat esetén az applikációban mi magunk állíthatjuk be. Villámvédelem a ebben a változatban nincs.
Kérdés: Tud az eszköz töltésszabályzást?
Válasz: Igen.
Kérdés: Hogyan lehetséges ezen funkció használata?
Válasz: Az applikáció segítségével programozható fel a szabályozás ideje, időtartama, mértéke, periodicitása.
Kérdés: Az eszköz tud Wifi funkciót?
Válasz: Igen, a WIFI-s változatok.
Kérdés: A wifi érzékelése milyen hatótávolságig működik?
Válasz: Ez elhelyezéstől függ.
Kérdés: Vagy kell az eszköz részére direktbe húzni CAT5 kábelt is?
Válasz: Árnyékolt helyen, távol az access point-tól megfontolandó újabb AP elhelyezése.